بیمه آتش سوزی سامان

محصول جدید

 • بیمه آتش سوزی

آتش سوزي يکي از شايع ترين خطرهاست که مي تواند در زماني کوتاه دارایی و سرمايه هاي شهروندان، بنگاه هاي اقتصادي و تجاري و انواع تأسيسات و فعاليت ها را نابود و حاصل يک عمر تلاش انسان ها را بر باد دهد.

جزییات بیشتر

اطلاعات بیشتر

اهمیت بیمه آتش سوزی سامان :

اقدامات پيشگيرانه هر چند در کاهش وقوع حادثه و جلوگيري از گسترش ابعاد خسارت مؤثر است ولي تجربه نشان داده است، که حتي معظم ترين مؤسسات با بهره گيري از پيشرفته ترين تجهيزات ايمني نيز در برابر آتش سوزي از امنيت کامل برخوردار نيستند و در صورت بروز حادثه براي بازسازي موارد آسيب ديده با مشکلات جدي مواجه اند که جهت ممانعت از چنین مشکلاتی در این شرایط بهترین اقدام استفاده از یک بیمه نامه ی آتش سوزی از یک شرکت معتبر بیمه همچون شرکت بیمه سامان می باشد.

بيمه آتش سوزي سامان، تکيه گاهي استوار و پشتيباني قابل اعتماد براي بيمه گزاران و وسيله اي مطمئن براي جبران خسارات ناشي از آتش سوزي و انفجار و صاعقه و نيز خطر هاي ديگري است که مي تواند در  بيمه آتش سوزی تحت پوشش قرار گيرد. در این زمینه شرکت بیمه سامان با اتکا به آخرین دستاورد های فنی و علمی و با انگیزه ایجاد تحول کیفی در زمینه ی بیمه های آتش سوزی پوششی قابل اطمینان را ارائه می دهد.

بیمه آتش سوزی بیمه ای است برای جبران خسارت های وارده ناشی از آتش سوزی، صاعقه و انفجار به اموال و دارائی های منقول و غیرمنقول متعلق به بیمه گذار و یا در تصرف قانونی وی از قبیل: ساختمان و اثاثیه منزل مسکونی واحد های اداری، تجاری، صنعتی، تأسیسات، ماشین آلات، محتویات انبارها و ...یا خطرات دیگری که در بیمه نامه آتش سوزی مورد توافق قرار می گیرد. بر اساس واحدهای تحت پوشش سه نوع بیمه نامه آتش سوزی وجود دارد:

بیمه آتش سوزی واحد های صنعتی، بیمه آتش سوزی مسکونی و بیمه آتش سوزی غیرصنعتیو انبارها. در بیمه نامه آتش سوزی سامان دو دسته خطرات اصلیو تبعی مندرج در ذیل تحت پوشش قرار می گیرند.

خسارات مستقیم ناشی از آتش سوزی، صاعقه و انفجار

خطرات اصلی

خسارات و هزینه های ناشی از اقدامات لازم که به منظور جلوگیری از توسعه خسارات صورت می گیرد.

خسارات و هزینه های ناشی از نقل مکان ضروری مورد بیمه به منظور نجات از خطرات بیمه شده.

خطرات تبعی

زلزله، سیل، طوفان، سقوط هواپیما، شکست شیشه، ترکیدگی لوله های آب و ضایعات ناشی از آب باران و ذوب برف، دزدی یا شکست حزر، ظروف تحت فشار صنعتی، هزینه پاکسازی و ...

بازدید رایگان از مورد بیمه توسط کارشناس متخصص مدیریت ریسک و ایمنی و ارائه توصیه های لازم به منظور پیشگیری و کاهش حوادث و زیان ها از خدمات شرکت بیمه سامان در زمان صدور بیمه های آتش سوزی است.

 بیمه آتش سوزی سامان

 • انواع بیمه نامه های آتش سوزی

1-    بیمه نامه با سرمایه ثابت

2-    بیمه نامه شناور (اظهار نامه ای)

3-    بیمه نامه با شرایط جایگزینی و بازسازی

 

بیمه آتش سوزی با سرمایه ثابت:

با این نوع پوشش بیمه ای سامان، بیمه گر خسارت ناشی از آتش سوزی به اموال مورد بیمه را تا حداکثر سرمایه مندرج در بیمه نامه ها و به میزان زیان وارد شده جبران میکند. اصولا خسارات پرداختنی نمی تواند از مابه التفاوت ارزش هر یک از اقلام بیمه شده بلافاصله قبل و بعد از بروز خسارت و یا در صورت وقوع حادثه منجر به خسارت کلی، از مبلغ بیمه شده هر یک از اقلام خسارت دیده بیشتر باشد. بیمه گذار در زمان اخذ پوشش بیمه آتش سوزی سامان باید دقت کند که اموال خود را به قیمت های واقعی آن بیمه کند، در غیر این صورت بر اساس ماده ی 10 قانون بیمه در صورتی که مالی به کمتر از ارزش واقعی خود بیمه شده باشد، بیمه گر فقط به تناسب مبلغی که بیمه کرده به قیمت واقعی مال مسئول جبران خسارت بیمه گذار خواهد بود.

بیمه آتش سوزی شناور (اظهار نامه ای):

معمولا برای موجودی انبار ها و با توجه به نوسان موجودی ها و همچنین پرداخت حق بیمه متناسب با موجودی ها، بیمه آتش سوزی به صورت اظهار نامه صادر می گردد. بر اساس این شرایط بیمه گذار موظف می گردد در پایان هر ماه حداکثر موجودی مورد بیمه در بیمه نامه شرکت بیمه سامان را طبق اسناد و دفاتر معتبر به بیمه گر اظهار نماید.

بیمه آتش سوزی با شرایط جایگزینی و بازسازی:

در صورت بروز خسارت برای مورد بیمه شده ارزش جایگزینی آن موارد به بیمه گذار پرداخت می شود البته چنین بیمه ی آتش سوزی تنها مخصوص پوشش ساختمان ها و ماشین آلات می باشد. در این صورت الزامی است که مبلغ بیمه شده از ارزش نو اموال بیمه شده و مذکور در بیمه نامه شرکت بیمه سامان، در زمان صدور بیمه نامه کمتر نباشد.

 

 • حق بیمه خطرات اصلی و اضافه       

در بیمه آتش سوزی شرکت بیمه سامان با توجه به نوع مورد بیمه و درجه خطر آن، ریسک ها از 1 تا 9 طبقه بندی شده است.

به عنوان مثال نرخ حق بیمه آتش سوزی منزل مسکونی در طبقه خطر یک معادل 27/0 در هزار ارزش واقعی مورد بیمه می باشد و نرخ حق بیمه آتش سوزی برای کارخانه چسب سازی در بیمه سامان 78/3 در هزار است که به لحاظ ماهیت ریسک وپر خطر بودن فعالیت آن در طبقه خطر 9 قرار دارد.

 

 

 

سرمایه مورد بیمه

نرخ حق بیمه

حق مورد بیمه

ساختمان

300.000.000

27/0 هزار

81.000 ریال

اثاثیه

50.00.000 ریال

27/0 هزار

13.500 ریال

جمع کل حق بیمه سالیانه

94.500

 

 • نحوه محاسبه سرمایه ساختمان

ارزش اعیانی هر متر مربع× متراژ زیر بنا

ارزش اعیانی= ارزش مصالح استقاده شده و هزینه های مصرفی در ساختمان بدون در نظر گرفتن ارزش زمین

 • توجه:

در صورتیکه سرمایه مورد بیمه بیشتر باشد، حق بیمه نیز به همان نسبت افزایش می یابد. در واقع با پرداختن سالانه 94.500 ریال حق بیمه، ساختمان مسکونی واثاثیه شما به میزان سرمایه مندرج در جدول فوق تحت پوشش بیمه آتش سوزی شرکت بیمه سامان قرار می گیرد و در صورت وقوع خطرات تحت پوشش، خسارت وارده جبران می شود.

اگر ما ایرانیان به واقعیت های اطراف خود با نگاه عمیق تر بنگریم و اندکی در هزینه های زاید و گزافی که بابت موارد غیر ضروری به طور روزانه می نماییم، صرفه جویی کنیم، هزینه بیمه آتش سوزی نمودن ساختمان و اثاثیه منزل خود را به راحتی تأمین خواهیم کرد و در صورت بروز حوادث، دیگر منتظر کمک دولت و دیگران نبوده و با مراجعه به شرکت بیمه سامان هزینه خسارات وارده را دریافت خواهیم کرد.

 • طریقه محاسبه حق بیمه

مالیات ارزش افزوده+1000/نرخ× سرمایه

 • استثنائات بیمه نامه آتش سوزی

بر اساس شرایط خسارات و هزینه های غیرقابل تأمین بیمه آتش سوزی سامان به شرح زیر می باشد:

 1. خسارات ناشی از جنگ داخلی، شورش، آشوب، بلوا، قیام، انقلاب، کودتا، اغتشاشات داخلی و یا اقدامات احتیاطی و انتظامی.
 2. خسارات ناشی از مواد منفجره.
 3. خسارات ناشی از انفجار اتمی، اشعه رادیو اکتیو یونزا.
 4. خسارات وارده به مسکوکات، پول، اوراق بهادار، فلزات قیمتی، جواهرات و سنگ گرانبها.
 5. خسارات وارده به اسناد، نسخ خطی و هزینه های بازسازی، جمع آوری مجدد اطلاعات و با تنطیم دفاتر بازرگانی.
 6. کلیه خطرات اضافی و یا تبعی مگر آنکه بیمه گذار حق بیمه اضافی مربوط به آنها را پرداخت و خطر مورد نظر بیمه شده باشد.

شرکت بیمه سامان متعهد است در صورت بروز خسارات احتمالی با جبران آن در اسرع وقت آرامش را برای شما به ارمغان بیاورد.

 

مطالب مرتبط :

بیمه عمر

نمایندگی بیمه سامان

نقد و نظرات

رتبه 
1398-05-07

حق بیمه

ببخشید اگر مستاحر خونهای باشیم که دچار حریق شده به مستاجر هم خسارتی پرداخت میشه؟

  رتبه 
  1398-05-07

  خوش آمدید

  با سلام.
  لطفا جهت ارتباط با ما پس از ثبت نام در سایت سوالات و نظرات خود را در این قسمت ثبت نمایید.

  • تعداد 1 نفر از 1 نفر این نقد را مفید ارزیابی کرده‌اند.
  رتبه 
  1398-05-05

  قیمت بیمه آتش سوزی

  سلام میخواستم بدونم برای بیمه ساختمان به قیمت 500 میلیون هزینش چقدر میشه

  • تعداد 2 نفر از 2 نفر این نقد را مفید ارزیابی کرده‌اند.

  نوشتن نقد و نظر

  بیمه آتش سوزی سامان

  بیمه آتش سوزی سامان

  • بیمه آتش سوزی

  آتش سوزي يکي از شايع ترين خطرهاست که مي تواند در زماني کوتاه دارایی و سرمايه هاي شهروندان، بنگاه هاي اقتصادي و تجاري و انواع تأسيسات و فعاليت ها را نابود و حاصل يک عمر تلاش انسان ها را بر باد دهد.